Yazıcı Satın Alırken

01
Hangi Yazıcıyı Almalıyım?
Yazıcı satın alırken firmamızın dolum verimliliğini "YÜKSEK VERİM" olarak belirlediği ürünleri tercih etmenizi öneririz. Yazıcıları incelerken dolum verimliliğine dikkat ediniz.

Dolumu Çok İyi Olan Hangi Yazıcıyı Almalıyım?

Yazıcılar Mürekkep Püskürtmeli ve Laser Yazıcılar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Genel olarak kartuş parasına satılmaktadırlar. Yazıcı ile birlikte gelen kartuşlar genelde demodur.Yani içerisinde az miktarda mürekkep vardır ve hızla tükenir.Kısa bir süre sonra kartuş bitince yeni kartuş almak isteyen tüketici acı gerçekle karşılaşır.Çünkü Kartuş Fiyatı Yazıcı Fiyatıyla aynıdır.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcıların kartuşlarına dolum yapılabilir mi?

Evet. Bazı Mürekkep Püskürtmeli Yazıcıların Kartuş Dolumu yapılabilmektedir. Fakat bir çok Mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuşları teknolojisi gereği dolumlarda sürekli hata vermektedir. Ayrıca mürekkepli kartuşlar belli bir süre kullanılmadıklarında kurur ve özelliğini kaybederler.

Bazı Mürekkep püskürtmeli Yazıcılarda Kullanılan dışarıdan bağlanan tank sistemi ise basınç ve boru sisteminden dolayı zaman zaman yazıda kesiklikler ve yazmama sorunu oluşturmaktadır.Bu sistem bir çok yazıcıda ilerleyen zaman diliminde yazıcı başlık kafalarında arızaya sebep olmaktadır. Bu arızayı tamir etme ve yenileme işlemi ise hemen hemen yeni bir yazıcı fiyatına eşdeğerdir. Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar oldukça yavaştırlar. Dakikada alınan baskı sayısı Lazer Yazıcılara göre çok düşüktür. Lazer yazıcı çok daha hızlı baskı almamıza olanak sağlar.En Önemliside Lazer Yazıcılar Fazla sayıda Çıktı almak ve Ucuz Baskı Maliyeti için tercih edilmelidir.

Lazer Yazıcılar

Lazer Yazıcılar Mono (Siyah/Beyaz) ve Renkli olarak ikiye ayrılırlar. Mono Lazer yazıcılar Tek Tonerle (Siyah) Çalışmaktadır. Renkli Lazer Tonerler Sarı,Kırmızı,Mavi ve Siyah olmak üzere 4 Adet Kartuşla çalışmaktadır. Özellik bakımındanda Standart (Sadece Yazar) ve Çok Fonksiyonlu (Fotokopi /Fax /Tarayıcı) olarak ikiye ayrılırlar.

Lazer Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lazer yazıcı satın alırken en ucuz yazıcı fiyatlarıyla ilgilenmek yerine Baskı maliyeti en ucuz yazıcılarla ilgilenmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.Bu Durumda en önemli etkende Yazıcının Tonerinin Dolum Yapılabilir olmasıdır.Bu nedenle Lazer yazıcı alırken tonerinin dolup dolmadığına dikkat etmelisiniz.Peki bu yeterlimidir.Kesinlikle HAYIR..

Dolumu Yapılabilen bütün tonerlerin dolum verimliliği ve dolum maliyeti aynı değildir.

Tonerin Dolum verimliliğini etkileyen (Toz,Drum,Chip,Pcr,Bıçak,Manyetik Merdane) malzemelerin kalite ve fiyat maliyetleri dolumdaki verimi ve maliyeti belirler.

Mesela Örnek vermek gerekirse
20 Tl ye doldurulan 2.100 sayfalık bir tonerin baskı kalitesi ve çıktı sayısı çok yüksekken,
85 Tl ye doldurulan 1.000 sayfalık bir tonerin düşük baskı kalitesi ve düşük baskı sayısı Dolum Verimliliğinin önemini göstermektedir.
Sitemizde Dolum Verimliliğini iki ana başlıkta özetledik.
01
Yazıcı Dolum Verimliliği (Yüksek Verim)
Sayın müşterilerimiz yazıcı satın alırken dolum özelliği "Yüksek Verim" olan ürünleri tercih etmenizi öneririz. Böylece uzun ömürlü, baskı kalitesi yüksek, baskı sayısı yüksek hem de düşük maliyetli ürünleri kullanmış olacaksınız.
02
Yazıcı Dolum Verimliliği (Standart Verim)
Dolum verim özelliği "Standart Verim" olarak uygulanan ürünlerde baskı kalitesi düşük, baskı sayısı düşük ya da orjinal ürün maliyetlerine yakın maliyetler ortaya çıkmaktadır.
STANDART VERİM
Düşük Baskı Kalitesi
Düşük Baskı Sayısı
Pahalı Dolum Maliyeti
YÜKSEK VERİM
Yüksek Baskı Kalitesi
Yüksek Baskı Sayısı
Ekonomik Dolum Maliyeti
Kapatmak için ESC tuşuna basın