Kartuş - Toner Dolumu

Karadeniz'in en büyük entegre kartuş ve lazer toner dolum merkezi Trabzon Bilgisayar, kartuş ve lazer tonerlerinizi %100 garantili TSE ve ISO kalite standartlarında hizmet veriyor. Sizlere en iyi, en hızlı ve en kaliteli hizmeti verebilmek adına uzman personeli, tam otomatik dolum makineleri, 1.sınıf orjinal mürekkep ve lazer tozları kullanmaktadır.

Kartuş Dolum Aşamaları

01
Temizlik
Uzun süre kullanmadığınız veya kalitesiz mürekkeple doldurulmuş kartuşunuzun ucu bir süre sonra tıkanır. Bu da kartuşunuzun ömrünü kısaltır ve kalitesiz çıktı almanıza neden olur.

Kartuşunuz ilk olarak antifrizde tamamı boşaltılarak titizlikle temizlenir ve eskimiş olan süngeri değiştirilir. Orjinal kartuşlardaki yarım sünger çıkartılır ve tam sünger yerleştirilir. Böylece hem iki katı fazla çıktı alırsınız hem de renk doluluğu artmış olur. Tıkanmış mürekkep çıkış yeri buhar makinesi veya atomizer ile açılır.
02
Dolum
Temizlenen ve bakımı yapılan kartuşunuz gelişmiş dolum makinemizde orjinal boyası ile doldurulur. Kaliteli boya kullanılarak doluluk oranıyla daha fazla çıktı alınması sağlanır.

Kalitesiz boya kullanımı veya şırınga ile yapılan dolumlarda kartuşun sünger ömrü ve çıktı sayınız azalır, ucu tıkanır ve yazıcınız yıpranır.
03
Test
Doldurulan kartuşunuz Test Merkezimizde test edilir. Merkezimizde her marka ve model kartuşa uygun test çıktısını almaya uygun yazıcı çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca Dolum Merkezimiz TSE ve ISO Belgeleri ile kalitesini belgelemiştir. Alınan test çıktısı kartuşunuz ile beraber paketlemeye verilir.
04
Paketleme
Kullanıma hazırlanan ve test çıktısı alınan kartuşunuz "Kullanıma Hazır" onayından sonra paketleme işlemine geçilir. Kartuşunuz hava almayacak şekilde paketlenir ve özel muhafazalı kutusuna konularak size teslim edilmek üzere beklemeye alınır.

Toner Dolum Aşamaları

01
Arızalı Parça Tespiti
Laser Toneriniz bize geldiğinde ilk olarak test edilirerek tüm parçaları dikkatlice sökülür ve arızalı parça tespiti yapılır. Tonerinizde bir sorun varsa değiştirilebilecek parçalar saptanır. OPC Dram, Dram bıçakları, Şarj merdanesi, Manyetik merdane, Developer Merdane, Doctor Blade Bıçağı, Fuse ( Sigorta ) ve Chip
02
Temizlik
Tonerinizin söküm ve arıza tespit işlemleri tamamlandıktan sonra içindeki tozlar boşaltılır ve çeşitli temizleme aşamalarından geçirilir.
03
Dolum
Temizlik işlemlerinden sonra toneriniz orjinal polyester toner tozu kullanılarak doldurulur. Polyester toz Dramınızın ömrünü en az 2 katı arttırır. Manyetik olmadığı için manyetik merdanenin yıpranmasını engeller ve daha kaliteli ve temiz çıktılar almanızı sağlar.
04
Test
Doldurulan toneriniz Test Merkezimizde test edilir. Merkezimizde her marka ve model tonere uygun test çıktısını almaya uygun yazıcı çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca Dolum Merkezimiz TSE ve ISO Belgeleri ile kalitesini belgelemiştir. Alınan test çıktısı toneriniz ile beraber paketlemeye verilir.
05
Paketleme
Kullanıma hazırlanan ve test çıktısı alınan toneriniz "Kullanıma Hazır" onayından sonra paketleme işlemine geçilir. Toneriniz hava almayacak şekilde paketlenir ve özel muhafazalı kutusuna konularak size teslim edilmek üzere beklemeye alınır.
Kapatmak için ESC tuşuna basın